Driclor 75 ml - přípravek proti nadměrnému pocení


Koupit Driclor

driclor 75ml
Driclor 75ml roll on

Cena: 295 Kč

Doprava a platba

VYPRODÁNO

Rated 4.3 based on 24 customer reviews

Proč nakupovat u nás?

  • Výhodné balení 75 ml
  • Dodání do 2 pracovních dnů
  • Poštovné od 69 Kč
  • Možnost platby kartou
  • Spousty spokojených zákazníků

Nadměrné pocení

Nadměrné pocení je častým problémem, zejména na dlaních a chodidlech, v podpaží a ve vlasaté části. Může být nepříjemné a může mít vážný dopad na váš životní styl.

Co je nadměrné pocení?

Normální pocení pomáhá udržovat stabilní tělesnou teplotu v horkém počasí, při horečce nebo při cvičení a je to normální reakce na zvýšení tělesné teploty. Asi u 1% populace je tento mechanizmus narušen a pracuje na vysoké úrovni a dochází k nadměrnému pocení. To znamená, že se potíte mnohem více, než je obvyklé. Dokonce, i když nejste zrovna v horkém prostředí, netrpíte úzkostí, nebo zrovna necvičíte. Pocení se může objevit v různých částech, postihuje obě pohlaví stejně, a všechny rasy.

I když se  nejedná o lékařsky závažný stav, může být nadměrné pocení nepříjemné a ztrapňující. Například, pokud máte nadměrné pocení dlaní, máte tendenci je mít studené, zpocené a obyčejné podání ruky může přestavovat významný sociální problém. Pot může kapat z vašich rukou při práci na dokumenty, na počítačové klávesnice, atd. Pokud máte nadměrné pocení v podpaží, můžete se dostat do rozpaků při mokrých flecích, na oblečení pod paží a budete se muset často převléct během dne. Může se stát, že se začnete vyhýbat sociálním kontaktům, nebo sportu z těchto rozpaků. V některých případech, může být dotčená kůže bolestivá, podrážděná a náchylná k infekci. Existuje riziko vzniku ekzému na postižené kůži.

Nadměrné pocení se dělí na tři subtypy a je důležité vědět, jaký typ máte, protože příčiny a léčba jsou velmi odlišné.

Primární (tzv. „idiopatická“) fokální hyperhidróza

Při fokální hyperhidróze se nadměrné pocení vyskytuje v jednom nebo více z následujících míst: dlaně; chodidla; podpaží (podpaží), skalp

Na zbytku těla je pocení většinou normální. Nadměrné pocení je většinou symetrické, to znamená, že obě dlaně, obě nohy, obě podpaží, atd., jsou ovlivněny stejně. Přesná příčina tohoto typu poruchy není známa a není spojena s žádnými dalšími podmiňujícími faktory. Prostě to vypadá, že potní žlázy v těchto oblastech jsou hyperaktivní nebo citlivější, než je obvyklé. U některých lidí může být tento problém přenášen v rodině, a může být přítomný genetický faktor, který se podílí na vzniku poruchy.

Závažnost se může čas od času lišit. Porucha pocení může přicházet a odcházet, a může být zhoršena působením řady alergenů, pikantními jídly a teplem. Úzkost a emoce samotnou poruchu nezpůsobí, přirozeně prostřednictvím humorálních faktorů (hormonální vlivy) zvýší samotné pocení a projevy se můžou akcentovat. Nicméně, ve většině případů není zřejmé, co spouští pocení. Nadměrné pocení bývá dlouhodobý stav, ale symptomy se můžou v některých případech zlepšit v průběhu času.

Sekundární hyperhidróza fokální

Sekundární hyperhidróza je vzácnější postižení.  Většinou se nadměrné pocení vyskytuje v určité ústřední části těla. Ale, na rozdíl od primární hyperhidrózy je známá vyvolávající příčina. Sekundární hyperhidróza může být způsobena například nemocí nebo poraněním míchy, kdy se pocení objeví pouze v jedné noze. Jakékoli fokální pocení, které není symetrické (to znamená, že jen v jedné ruce, nebo na jedné noze, atd.), může znamenat sekundární příčinu.

Generalizovaná hyperhidróza

Generalizovaná hyperhidróza je stav, kdy se potíte víc, než je obvyklé po celém těle. Vyskytuje se méně často než primární fokální hyperhidróza. Celá řada situací může vyvolat všeobecné zvýšení pocení. Častou příčinou jsou úzkostné poruchy, různé srdeční problémy, poškození nervů v míše, vedlejší účinky některých léků, různé hormonální problémy (včetně hyperaktivní štítné žlázy), infekce, některé druhy rakoviny, atd.